úterý 21. června 2016

Technika měsíce - nepravidelné šití

Technika… to je stejně obtížná disciplína jako challenge :-). Mám pocit, že vše už bylo ukázáno. Ale i přesto jsem se trochu posnažila a za pomoci Pinterestu jsem pro vás něco malého připravila. Žádný převratný objev nečekejte! Budeme totiž zase vyšívat :-). Nudáááá si možná řeknete, ale dejte mi šanci :-).

Stejně jako při klasickém vyšívání i při vyšívání papíru je spousta možností. Nedávno nám jednu možnost představila hostující desingerka Layla (tady)Před “dávnou” dobou napsala článek o vyšívání i Jana (tu). 

A já vám dnes ukážu další vyšívací techniku. Je to takové nepravidelné šití… Na svůj layout jsem použila materiál z úžasného červnového creative kitu. Vybrala jsem si růžovo žlutou čtvrtku. Tužkou jsem si vyznačila místo, kde bude fotka. 


Pomocí šídla, korkové podložky a pravítka jsem si libovolně nadírkovala podklad.A pak už jsem jen vyšívala. Rozdíl oproti klasickému stylu vyšívání je ten, že jsem volné konce neschovávala, ale nechala jsem je na lícové straně a vyšívala jsem ob jedno… no krkolomné, ale fotka je snad názorná dost :-). Nejdříve jsem pro jistotu bavlnku jistila lepicí páskou zespod, ale zjistila jsem, že to není potřeba. Pokud vám bavlnka neuteče hned při druhém stehu, tak pak už neuteče vůbec.Fotku jsem podlepila bílou čtvrtkou, dozdobila materiálem z kitu a layout je hotový!


Stejnou vyšívací techniku, jen s více barvičkami, jsem použila i ve svém PL.


Děkuji za vaši návštěvu!1 komentář: