sobota 11. července 2015

Čtvercový formát v PL

Na prázdniny jsme si s kolegyní Janou pro vás do PL challenge vymyslely poměrně lehkou podmínku :-). Přeci jenom sluníčko láká spíše ven a na tvoření není moc času, tak jsme vás nechtěly podmínkou odradit. Jenže ne všem se může tato podmínka zdát jednoduchá. Možná nevíte, jak vytisknout fotky ve čtvercovém formátu. Před nějakou dobou pro vás nachystala Jana návod. Já mám trochu jiný způsob a možná pro vás bude jednodušší, ale možná taky ne, protože nemáte program na úpravu fotek Zoner Photo Studio. Já jej používám několik let a musím přiznat, že když jsem si vybírala nový notebook, vzala jsem si ten, u kterého byla zdarma licence právě na Zoner :-). Pokud budete chtít, můžete si jej zdarma vyzkoušet po dobu 30 dní. Čas od času mívají i různé slevové akce.

Než se dostanu k samotném postupu, tak bych ráda podotkla, že tento návod jsem neobjevila sama, kdysi dávno jsem jej četla na internetu, ale bohužel původní článek už nemůžu dohledat.

Tak pusťme se do toho!

Jako první si ořežte fotografii do čtvercového formátu v poměru 1:1 a postupujte podle fotek (myslím, že popis není nutný, fotky jsou dost jasné :-))
Fotky si vždy ukládám s koncovkou jpeg, 
protože chodím tiskonout do Fotolab automatu a ten nepodporuje png.


A máte hotovo!


Podobným způsobem si připravuji i screen shoty z telefonu. 
Vyberu si oba obrázky a dál pokračuju podle prvního postupu. 


Změna přijde až ve výběru šablony.A i tady máte hotovo!


Stejným způsobem si připravuju jakékoliv fotky, které nemají formát 10x15.

Doufám, že teď už vás nic neodradí a zapojíte se do naší čtvercové PL challenge! Pokud by vám i nadále bylo něco nejasné, klidně se ptejte :-).
Krásný PL day!


Žádné komentáře:

Okomentovat