pátek 30. ledna 2015

DIY distress pozadí

Dnes si spolu vyrobíme efektní pozadí za pomocí šablon a distress inkoustů.

Budeme potřebovat:
distress inkousty (ideálně minimálně ve dvou k sobě ladících odstínech)
houbičkový aplikátorNa řezačce si uřízněte tak velkou čtvrtku, jakou potřebujete a přilepte si k ní washi páskou šablonu (z rubové strany). 


Pro první ukázku jsem si vybrala tři spolu ladící distress inkousty a začala jsem přes šablonu tupovat tím nejsvětlejším. Pokud máte podobnou šablonu jako já, tak dejte pozor, aby se vám neposouvala, popravdě se vlastně moc nepřilepila :-) Můžete si ji ještě přilepit k podložce.


Pak jsem si vzala prostřední odstín a tupovala návazně na světlý inkoust.


Až jsem měla vybranou část vytupovanou, vzala jsem si znovu světlý odstín a přetupovalapřechody obou odstínů, aby byl plynulejší.


To stejné jsem pak udělala i s posledním tmavším odstínem.Hotový podklad jsem pak jenom dozdobila černobílými výřezy motýla, silikonovým razítkem PA a kamínky a přilepila na přáníčkový základ.


Druhý postup je velice podobný. Opět jsem si k nařezané čtvrtce přilepila šablonu.


Na podklad jsem chtěla otupovat pouze část šablony, takže její ostatní části jsem překryla papírem a opět páskou přilepila.


Přes šablonu jsem tupovala inkoust tentokrát pouze v jednom odstínu, ale kdo chce, může si s podkladem pohrát, šablonu umístit na jinou část čtvrtky a tupovat zase jiným inkoustem, který nemusí být ve stejné barvě.


Hotový podklad jsem opět doplnila výřezy a silikonovým razítkem PA a přilepila na přáníčkový základ.


Návod byl vyroben pro Papero amo.

Děkuji za vaši návštěvu!


1 komentář: