úterý 17. července 2012

Knoflíky z pryskyřice

Možná jste kdysi dávno propadly kouzlu výroby šperků a doplňků z pryskyřice. Možná vám dokonce doma leží nespotřebované balení pryskyřice a pár grafických motivů. Já jsem pro vás napsala návod, spojíme příjemné s užitečným a třeba pro své přebytky najdete nové uplatnění :-) Pokud pryskyřici nemáte, nevěšte hlavu! Stejnou službu vám udělá i lak a lepidlo v jednom - Glossy Accents. A pokud se chcete posunout ještě o kousek dál, vyzkoušejte Crackle Accents(krakelovací lak) - knoflíky budou vypadat jako z babiččina šuplíku.


V jednom blogu na Fleru Didi objevila knoflíky, které vyráběla jedna americká designérka. Říkala jsem si, že na tom přeci nic není a hned jsem se pustila do první zkušební verze. Pro vás jsem připravila ještě i verzi druhou, trochu rozmanitější.
Jako první jsem si přichystala podklad pomocí alkoholových inkoustů Adirondack. Na výsledné čtvrtky jsem černým inkoustem StazOn natiskla textové razítko od Hero Arts.


Jako druhé jsem si nachystala zbytky scrapbookových čtvrtek a papírů.

Jako třetí pak grafické motivy, které mi zůstaly z doby, kdy jsem vyráběla bižuterii z křišťálové pryskyřice. 

Z těchto připravených částí jsem kruhovou raznicí 1“ vysekala několik koleček a na dírky jsem použila děrovací kleště. Menší knoflíčky jsem si vyřízla na Big Shotu pomocí kovové šablony Nellie Snellen - MULTI FRAME FLOWER CIRCLE. Tahle část byla docela časově náročná… dírky jsem chtěla mít přesně uprostřed a šablonky byly jak živé :o). Nakonec jsem nad nimi vyzrála a v posunutí jsem jim zabránila papírovou lepicí páskou (tzv. maskovací). 
Polotovary knoflíků ze zbytků čtvrtek a papírů jsem pro jistotu podlepila ještě jednou vrstvou silnější čtvrtky. Všechny připravené polotovary jsem přetřela lepidlem na decoupage, které zároveň slouží i jako lak.

Po 24 h schnutí byly knoflíky hotové. Práce je to sice časově náročná, ale výsledek určitě za ten čas stojí. Posuďte samy…
Tip: Do nezaschnuté pryskyřice můžete také nasypat glitry. Já jsem vyzkoušela bílé, růžové a hnědé.


Pokud se i vy pustíte do výroby takových to knoflíků, tak se nezapomeňte pochlubit :o) 
Děkuji za návštěvu a vesele tvořte 

2 komentáře:

  1. Už jsem chválila jinde. Opravdu nádherná precizní práce.

    OdpovědětVymazat
  2. I am from the US, I found you via Hero Arts flickr group. Your cards are the most amazing! You use stamps in new ways that I have not seen before. These buttons are the most clever thing ever! Congratulations and thanks for the inspiration.

    OdpovědětVymazat