středa 16. května 2012

Foto rámeček s vrstvenou kytkou

Na druhou květnovou neděli připadá svátek matek, proto jsem se rozhodla, že květnové téma využiju k vytvoření dárečku pro mou maminku. Nejdřív jsem neměla vůbec žádný nápad, ale jak se mi poslední dobou stává, když zrovna nepřemýšlím (haha), tak se z ničeho nic vynoří docela zajímavá myšlenka… tentokrát to byl fotorámeček.
Původně jsem si plánovala ozdobit koupený kartonový rámeček, jenže mé oblíbené papírnictví se zrovna stěhovalo, takže jsem jej neměla kde koupit. Tak jsem si rámeček vyrobila sama ze zbytku kartonu. Není na tom nic těžkého, takže směle do toho :o)
Fotku jsem si nechala vyvolat ve formátu 9x13 v sépiovém provedení. Podle velikosti fotky jsem si zvolila i velikost budoucího rámečku. Doprostřed připraveného kartonu jsem si obkreslila fotku a uvnitř tohoto obdélníku jsem si narýsovala (ano opravdu narýsovala :o)) ještě jeden rámeček, ale tentokrát o cca 3 mm menší, aby byla fotka pěkně zakrytá a nikde mi nečouhaly okraje. Pomocí skalpelu jsem vyřízla okýnko. Tím mi vznikl rámeček.
Na polepení jsem si vybrala světle růžový papír ze sady My Mind´s Eye LOST & FOUND. Ten jsem si uřízla z každé strany cca o 2 cm větší než rámeček. Popsání dalšího kroku by zabralo nejspíš půl stránky a asi by to byl jeden velký nic neříkající zmatek, takže následuje názorné foto :o) Nakreslené linky značí řez.
Papír jsem na všech stranách přehla a k rámečku přilepila oboustrannou lepicí páskou a přebytečné konce zastřihla nůžkami. Vznikl mi jednoduchý základ foto rámečku. Jeho okraje jsem opatinovala hnědým Distress inkoustem odstínVintage Photo a chtěla jsem přilepit fotku. Jenže se mi to zdálo takové prázdné, tak jsem zkusila na fotku položit acetátovou folii a hned jsem byla spokojenější :o) Folii jsem přilepila pomocí gelových teček na zadní stranu rámečku a položila fotku, kterou už nebylo potřeba lepit, protože sek acetátu přilepila sama :o). Celý rámeček jsem podlepila pevnější čtvrtkou.
Na dozdobení jsem použila béžovou bavlněnou krajku a papírovou květinu, kterou jsem si vyrobila ze zbytku světle hnědého papíru. Raznicí Woodware Very Big SCALLOPED CIRCLE jsem si vysekla 6 koleček, ta jsem opatinovala hnědým Distress inkoustem odstín Vintage Photo, naskládala na sebe a uprostřed spojila svorkou. Všechny vrstvy jsem postupně zmačkala a jednu po druhé zase pak narovnávala, až vznikla květinka. Tu jsem pomocí Mini Misteru přestříkala vodou smíchanou s bílým práškem Perfect Pearls.


Květinu jsem umístila do levého dolního rohu rámečku. Do pravého horního rohu jsem nalepila tři motýlky narazítkované a vyřezané pomocí sady razítek Hero Arts a vyřezávacích šablon Sizzix Butterflies & Antique Flowers. Krajku a motýlky jsem doplnila o světle růžové samolepicí kamínky a bylo hotovo.
Rámeček nakonec sklidil velký úspěch, mamce se líbil a já mám radost, že jsem mohla spojit příjemné s užitečným :o)
Děkuju za návštěvu

Žádné komentáře:

Okomentovat