úterý 13. března 2012

Tulipány od Hero Arts 3x jinak

Vždycky, když si vybírám nová razítka, tak přemýšlím, jak je využiju. Některá razítka jsou nádherná, jenže někdy prostě nevím co s nimi… Protože květinou ještě nikdo neurazil, najde se v mé sbírce docela dost květinových razítek. Když jsem viděla novinky od firmy Hero Arts, tulipány byly jasná volba :-) Pojďte se podívat, jak jsem novinkové razítko zapracovala do svých přáníček. 
Vícebarevné razítkování: 

Na výrobu tohoto přání jsem použila čtvercový základ v bílé barvě. Nejdřív jsem boční okraje ozdobila bordurovou raznicí od firmy Tonic Studios. Pak jsem přání přehla, abych viděla, jestli obě strany bordury vychází pěkně na sebe. Pravítkem jsem si přeměřila prostor mezi okraji a na řezačce uřízla fialkovou čtvrtku v rozměrech, které jsem potřebovala. Ještě před nalepením fialkové čtvrtky jsem inkoustem Distress, odstín Dusty Concord, opatinovala bordurové okraje. Pak jsem přilepila fialkovou čtvrtku a na řadu přišlo nové razítko od firmy Hero Arts NEWSPAPER TULIP. Stonky tulipánů jsem obarvilazeleným Distress, odstín Peeled Paint. Vlhčeným ubrouskem jsem opatrně otřela inkoust, který se obtiskl na květy. Na ty jsem použila fialový Distress inkoust, odstín Dusty Concord. Razítko jsem obtiskla na předem připravenou bílou hladkou čtvrtku. Musím přiznat, že jsem byla s výsledkem spokojená až při čtvrtém pokusu. Spodní část bílé čtvrtky jsem ovázala úžasnou fialkovou hedvábnou stužkou a vše přilepila doprostřed přání. Nakonec jsem přání dozdobila samolepicími perličkami. 


Paper piecing: 

Na druhé přáníčko jsem použila krémový základ přání o velikosti A6. Nejdříve jsem si na zbytky červené a oranžové čtvrtky natiskla černým inkoustem tulipány. Ty jsem si pak vystřihla nůžkami tak, aby se mi střídala červená barva s oranžovou. Z kraft čtvrtky jsem si připravila obdélník na výšku a šířku o 4 mm menší než základ přání, aby mi vznikl jemný rámeček. Na připravenou kraft čtvrtku jsem si zeleným inkoustem Distress, odstín Peeled Paint, natiskla tulipánové razítko. Vystřižené tulipány jsem podlepila 3D čtverečky a přilepila na narazítkovaný motiv. Hnědou gelovou fixou jsem na kraft čtvrtku nakreslila přerušovaný rámeček cca 2 mm od okraje. Z vanilkové čtvrtky jsem si uřízla pruh a jednu stranu ozdobilabordurovou raznicí. Doprostřed jsem přilepila zelenou hedvábnou stužku, ze které jsem vyrobila i mašličku. Tu jsem převázala lněným motouzkem a dozdobila béžovým knoflíkem. Pomocí oboustranně lepicí gelové tečky jsem mašličku přilepila na stužku. Teď už zbývalo jen přilepit vanilkovou čtvrtku se stužkou těsně pod tulipánový motiv a vše přilepit na přáníčkový základ. 


Částečný otisk: 

Na třetí přání jsem zvolila opět čtvercový základ, ale tentokrát krémový. Ten jsem doplnila béžovou jednobarevnou čtvrtkou a béžovou čtvrtkou s potiskem ze sady od Hero Arts EARTH. Okraje základu přání jsem opatinovala hnědým Distress inkoustem, odstín Vintage Photo. Jednobarevnou čtvrtku jsem opět ze dvou stran uřízla o 4 mm menší, pro vytvoření rámečku. Čtvrtku s potiskem jsem na výšku uřízla stejně jako jednobarevnou, ale na šířku o polovinu menší a nalepila ji na levou polovinu béžové čtvrtky. Přechod mezi čtvrtkami jsem zakryla hnědou hedvábnou stuhou. Na bílou hladkou čtvrtku jsem si hnědým inkoustem Versafine, odstín Vintage Sepia, natiskla motiv tulipánů. Ten jsem si Big Shotu vyřízla pomocíšablony Nellie Snellen MULTI FRAME FLOWER CIRCLE. Okraje výřezu jsem opatinovala hnědým Distress inkoustem, odstín Vintage Photo. Na zbytek červené čtvrtky jsem černým inkoustem Memento natiskla a pomocí Big Shotu vyřízla motýlka ze sady Hero Arts a Sizzix ANTIQUE FLOWERS & BUTTERFLIES. Pak jsem motýlka pravou částí přilepila na výřez s tulipány a levou část podlepila 3D pěnovými čtverečky. Tulipánový výřez jsem podlepila 3D lepicími kolečky a umístila doprostřed přání. Nakonec jsem přáníčko na pravé straně dozdobila červenými samolepicími kamínky. 
Děkuju za návštěvu

Žádné komentáře:

Okomentovat