sobota 30. dubna 2011

Kapsičkové přání

Kdysi v pravěku jsem viděla návod, jak vyrobit kapsičkové přání z obyčejné dopisní obálky. Tehdy jsem jedno takové přání vyrobila a dokonce i prodala. Teď jsem přemýšlela, co bych vyrobila zajímavého a napadlo mě právě tohle přání. Pokusila jsem se i o foto postup :o), takže tady je...
Na výrobu kapsičkového přáníčka jsem použila dopisní obálku o velikosti A6. Tu jsem zalepila, přeložila na polovinu a na řezačce rozřízla.
Z bílé čtvrtky jsem si uřízla pruh o rozměrech 11,6 cm x 22 cm. Z jedné strany jsem udělala ohyb na 5 cm, ze strany druhé na 8,5 cm (tuto stranu jsem pak musela zkrátit cca o 2 mm, přání nešlo zavřít). Z květinkového papíru jsem si uřízla dva obdelníky. Menší o rozměrech 11,2 cm x 4,6 cm a větší 11,2 cm x 7,9. Na kratší straně jsem rohy zakulatila pomocí raznice, stejně tak i u menšího obdelníku.
Lepidlem v rolátku jsem k sobě přilepila rozpůlenou obálku a také papír na čtvrtku. Pomocí oboustrané lepící pásky jsem vlepila obálku do připravené čtvrtky.
Pak jsem si vystřihla obrázek motýlka, z bílé čtvrtky podklad pod obrázek a obojí zakulatila rohovou raznicí. Obrázek jsem podlepila 3D lepícími čtverečky a umístila na "klopu" přáníčka.
Z bílé čtvrtky jsem si připravila kartičku o velikosti 9,5 cm x 7,5 cm, kterou jsem dozdobila kolečkem z květinkové papíru přeloženým na poloviny (slouží jako úchytka). Tato kartička bude sloužit pro napsání textu.

Celé přáníčko jsem nakonec převázala bílým motouzkem a bylo hotovo...
Kapsičkových přáníček jsem celkem vyrobila 5, ať je z čeho vybírat :o)
Pěkný zbytek víkendu
Lea

6 komentářů:

 1. Teda ty jsou krásný!!
  Díky moc na inspiraci. Zrovna vymýšlím přáníčka pro mamku, tchýni a kamarádky, takže se fakt hodí :)
  Pettie

  OdpovědětVymazat
 2. Tak první bylo hotový už před půl osmou a druhý mám rozdělaný :) Moc se mi ten nápad líbí. Ještě jednou díky :)
  Pettie

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuju za pochvalu :o) a jsem ráda, že jsem Tě inspirovala :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Ta jsou tedy fakt krásná! Skvělý návod. Hezké májové dny ti přeji. H.

  OdpovědětVymazat
 5. Hani moc děkuju :o), i Tobě krásný máj :o)

  OdpovědětVymazat
 6. Méně složitý návod - bez čtvrtek a lepidla v rolátku by nebyl? A taky by se hodily fotky, kde je přání rozložené. A taky návod, jak se co má vkládat do té čtvrtky. Opravdu tomu nerozumím, a to jsem již ve výrobě různých blbinek z netu zběhlá. Díky

  OdpovědětVymazat